Ułatwienia dostępu

Aktualności

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w dniu 2 września 2024 roku według następującego porządku:

godz. 9.30 - 9.45 oddziały wychowania przedszkolnego, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze - wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 11.00 - 11.15- uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy - wg harmonogramu

 

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego:

- nie ma zajęć w świetlicy szkolnej oraz w oddziałach przedszkolnych

- nie ma dowozów busami szkolnymi i obiadu.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Celem wszystkich działań podejmowanych przez Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu jest zapewnienie dzieciom możliwości rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa. Dzięki transparentnym zasadom określonym w Standardach Ochrony Małoletnich zobowiązujemy się dokładać wszelkiej staranności, aby uczniowie w naszej przestrzeni mogli czuć się swobodnie i byli chronieni przed przemocą. Realizujemy nasze działania zgodnie z obowiązującym prawem jak również z uwzględnieniem wytycznych, których celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem.

Dokument do pobrania

26 kwiecień

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ul. Lipska 2 oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym ,,Do Celu” zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową  "Wspieramy dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu”, która odbędzie się  24 kwietnia 2024 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70. Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,  logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród  wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas tegorocznej konferencji  koncentrować się będziemy  na kryteriach oceny skuteczności terapii oraz rozróżniania metod naukowych od pseudonaukowych. Przedstawione zostaną metody terapii autyzmu o potwierdzonej naukowo skuteczności. Będzie mowa o zachowaniach trudnych i doborze optymalnych technik pracy z nimi. Zobaczymy nowe spojrzenie na  trening umiejętności społecznych, a także badania nad komunikacją dzieci z autyzmem. A nade wszystko ukazane  zostaną sposoby wspierania uczniów ze spektrum autyzmu.    Prelegenci   wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.

Program Konferencji:

8.00-9.00 Rejestracja uczestników.

9.00 – 9.10  Otwarcie konferencji-dyrektor ZSSiPO w Radomiu Żaneta Kawałek, wystąpienia zaproszonych gości. Przedstawienie programu konferencji- Ewa Pucułek, ZSSiPO w Radomiu.

9.10- 10.10 prof. dr hab. Przemysław Bąbel, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego "Czy perspektywa neuroróżnorodności wyklucza terapię osób z autyzmem? Skuteczność, etyka i wartości w pracy z osobami ze spektrum autyzmu.”

10.10-11.10 Izabela Hnidziuk-Machnica, Fundacja ,,ALEKlasa”, "Spektrum autyzmu- jak rozumieć, jak świadomie wspierać”.

11.10- 11.40 Przerwa kawowa

11.40- 12.40 mgr Paulina Zawadzka, Fundacja ,,Artonomia”, "Trening umiejętności społecznych czy nauka bycia sobą w neurotypowym świecie?”

12.40- 13.40 dr Bernadetta Kosewska, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, "Trudne zachowania w pracy z osobami z ASD. Ustalenie przyczyn zachowań trudnych podstawą doboru optymalnych technik pracy.”

13.40- 14.25 Przerwa kawowa

14.25- 15.25 mgr Ewelina Karabin-Młynarczyk, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, "Komunikacja dzieci z autyzmem- w teorii i praktyce”.

15.30  Podsumowanie konferencji, Ewa Pucułek ZSSiPO w Radomiu. Wydanie zaświadczeń.

  

Warunki uczestnictwa:

- w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dn.21.04.2024  r. - udział w konferencji jest płatny- wynosi  150 zł

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej

opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym  "Do Celu" ul. Lipska 2, 26-600 Radom. Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać "WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE".

- dodatkowych informacji dotyczących rejestracji oraz warunków uczestnictwa można uzyskać dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer telefonu +48 3664131 lub pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Aby być na bieżąco serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia na fb: konferencja- najświeższe wiadomości 

Dzisiaj uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zwiedzali stolicę małopolski - przepiękny Kraków w ramach projektu "Poznaj Polskę". Zaczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam zobaczyliśmy przepięknie zdobione komnaty królewskie. Ponadto poznaliśmy zasoby Skarbca z najcenniejszym przedmiotem na Wawelu - mieczem "Szczerbcem". Po spacerze na Rynek nastał czas na posilenie się w jednej z tutejszych restauracji. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice. Tam zobaczyliśmy wystawę słynnych polskich malarzy. Dzień zakończyliśmy spacerem po Rynku.

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się wycieczka do Krakowa dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Termin realizacji: 18 października 2023 r. Koszt wycieczki w 80% jest finansowany przez Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20%. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator: Dominika Rutkowska

Kierownik wycieczki: Marlena Krzepisz-Dąbrowska

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września 2023 roku według następującego porządku:

godz. 9.15 - 9.45 oddziały wychowania przedszkolnego - wg harmonogramu

godz. 9.15 - 9.45 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze - wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 11.00 - 11.30 - uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej - wg harmonogramu

godz. 11.00 - 11.30 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy - wg harmonogramu

 

1. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będą prowadzone zajęcia w świetlicach szkolnych oraz w oddziałach przedszkolnych.

2. Nie będą organizowane dowozy busami szkolnymi i obiady.

3. Świetlica w tym dniu nie pracuje

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Nasi uczniowie biorą udział w programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 ? ❤️
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ??
Zadanie realizowane jest ze Środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolejny sukces! Miło nam poinformować, że nasza placówka po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na projekt międzynarodowy. Po zrealizowaniu projektu POWER ponadnarodowa mobilność uczniów przyszedł czas na Erasmus+. Cieszymy się, że grupa naszych uczniów będzie mogła podnosić swoje umiejętności językowe, społeczne i komunikacyjne w szkole w Grecji. Koordynatorami projektu są p. Marta Kalwarczyk oraz p. Marzena Kutkowska.

Wycieczka dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Gniezna, Rogalina i Poznania odbyła się w ramach jednego obszaru tematycznego: „Kultura i Dziedzictwo Narodowe”. Uczestnicy zwiedzili 6 punktów edukacyjnych w województwie wielkopolskim.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie przybyli do Gniezna i zwiedzili Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha, obejrzeli i poznali historię życia i śmierci Św. Wojciecha, która została przedstawiona na Drzwiach Gnieźnieńskich, które są jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Gniezna, ale i Polski. Następnie zwiedzili Rynek Gniezna, przeszli Traktem Królewskim, podziwiając posągi królów Polski i legendarnych władców. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki wybrali się do Rogalina, gdzie zwiedzili Zespół pałacowo-parkowy. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli ogród i park, ze słynnymi dębami: Lechem, Czechem i Rusem. Następnie obejrzeli galerię obrazów i uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”. Po południu uczestnicy pojechali do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie poznali historię jego założenia oraz podziwiali udomowione zwierzęta. Wzięli także udział w konkursie fotograficznym na „Najciekawsze zwierzę”.

Dzień trzeci to Poznań, a w nim historyczny zespół miasta, uznany za Pomnik historii. Uczniowie byli na Ostrowie Tumskim i obejrzeli Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie Stare Miasto, a na nim Rynek z dawnym Ratuszem, Kościołem Farnym. Odwiedzili także Muzeum Narodowe w Poznaniu i podziwiali galerie obrazów, m.in. obrazy J. Malczewskiego czy S. Wyspiańskiego. Nie zabrakło także legendy o Poznańskich Koziołkach i wysłuchaniu Hejnału Poznania.

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Wrzesień 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form